Coaching vagy Gestalt terápia
A coaching és a terápia között a legfőbb különbség az, hogy a coaching inkább a fejlődésre, célok elérésére, valamint a jövőre összpontosít, míg a terápia a mélyebb érzelmi feldolgozásra, pszichológiai problémák kezelésére és múltbéli traumák feldolgozására koncentrál.

Mire jó a coaching?
A coaching egy jövő-orientált, célokra és eredményre fókuszáló folyamat, amely jellemzően 10–12 alkalomból áll. A közös munka során a jelenlegi helyzet tisztázása, a célok meghatározása és a lehetséges lépések feltérképezése áll a középpontban – mindez a hatékonyság növelése és a szakmai fejlődés érdekében. A coachingot elsősorban olyan helyzetekben tartom hasznosnak, amikor az ügyfél munkahelyi vagy szakmai kihívásokkal néz szembe, és ezekre keres megoldást.
Az életvezetési kérdések, személyes elakadások vagy mélyebb önismereti igények esetén inkább a terápiás folyamatot tartom megfelelő útnak. Life coachinggal nem foglalkozom.
Coaching munkám során a Nemzetközi Coach Szövetség (ICF) szakmai iránymutatásai alapján dolgozom - a gestalt, a tranzakcióanalízis és az erőszakmentes kommunikáció módszertana mentén.
Mikor érdemes terápiába járni?
A Gestalt terápia olyan mélyebb érzelmi munkát igényel, amely a múltbéli traumák, családi dinamikák, korai tapasztalatok, valamint a mélyebb pszichológiai problémák feldolgozására irányul. Más terápiás irányzatoktól eltérően a Gestalt terapeuta nem készít pszichológiai diagnózist, hanem a kliens tapasztalásaira és a jelen pillanatra összpontosít. A terápia során a terapeuta segíti a klienst abban, hogy tudatosan kapcsolódjon saját érzéseihez, gondolataihoz és viselkedéséhez, kipróbáljon új működésmódokat, valamint teljesebb és autentikusabb életet élhessen.
A Gestalt terápiáról bővebben itt olvashatsz.
Gestalt terápiás tevékenységemet az EAGT, a Magyar Gestalt Egyesület és a Budapest Gestalt Intézet Etikai Kódexe alapján végzem.
Támogatásra van szükséged – de milyen formában?
Ha bizonytalan vagy abban, hogy coachingra vagy inkább Gestalt terápiára lenne most szükséged, szeretettel várlak egy ingyenes ismerkedő alkalomra. Ezen a beszélgetésen a saját témád mentén átbeszéljük a lehetőségeket és hogy mi jelentene számodra valódi támogatást.